Nejvýkonnější hřebíkovací automat

Hašpl a.s.
Hašpl a.s. - Nejvýkonnější hřebíkovací automat - žijeme spojováním

Víte, kolik hřebíků se šroubovým nebo konvexním dříkem lze najednou vyrobit za jednu minutu? Až 2 500 ks. Neuvěřitelné, že?

Nejvýkonnější hřebíkový automat na světě je od nynějška i v České republice, přesněji ve Velkém Poříčí. Firma Hašpl se tímto nákupem technologie dánské firmy Enkotec v hodnotě přes 9 mil. Kč přizpůsobila aktuální poptávce po tomto zboží.  Sdružením dvou technologií, totiž hřebíkového automatu typu NP02 a válcovačky hřebíků TA02SH-28, se podstatně zvýší produktivita práce. Zjednodušeně by šlo říct, že na jedné straně stroje vstupuje surový drát a z druhého konce stroje padají už hotové hřebíky s opracovaným dříkem (konvexní nebo šroubové hřebíky). Speciální úpravy dříků u těchto hřebíků vyžadují veškeré spoje, které mají mít vysokou pevnost a trvanlivost spoje.  Používají je zejména výrobci palet a dalších dřevěných obalů, řemeslníci, uplatnění nacházejí např. při stavbě střech.


Spojením těchto dvou technologií tedy odpadá převážení hřebíků na válcovačku a veškerá další manipulace s polotovarem. Navíc jsou oba stroje skutečně výkonné, takže během jedné minuty vyprodukují zmiňovaných 2 500 hřebíků. Produktivitu zvyšuje i fakt, že přímo ze stroje se odsávají nečistoty, takže finální výrobek se již nemusí dočišťovat.


Firma Hašpl nešla do neznámých vod, stejný válcovací automat už několik let úspěšně funguje ve výrobě, kde je spojen s páskovačkou hřebíků. Toto spojení hřebíkového automatu s válcovačkou je však unikátní v celé České republice.


V těchto dnech se technologie ustavuje a zabíhá, proškolením procházení všichni, kteří budou stroj obsluhovat.

 

Zleva Jaroslav Máslo - provozní ředitel, Thomas Christensen - montér ENKOTEC, Karel Langr - předseda představenstva, Radek Shejbal - obchodní ředitel
Technologie dánské firmy Enkotec je špičkou v tomto oboru. Jejím nákupem se podstatně zvýšila produktivita práce při výrobě hřebíků s opracovaným dříkem.
Nová technologie, kterou se pyšní firma Hašpl, sdružuje dvě technologie - hřebíkový automat a válcovačku hřebíků.
Zprovozňování a zaškolení obsluhy nové technologie ve výrobě Hašpl.